بادکش صورت

بادکش صورت چیست؟ | خرید کاپ صورت و هرآنچه نیاز است درباره آن بدانید

در سال های اخیر، ماساژ صورت با بادکش صورت سیلیکونی یا کاپ صورت تحسین های بسیاری را به عنوان یک روند مراقبت از پوست به دست آورده است و افراد بیشتری برای انجام این کار مشتاق شده اند. طبق تجربه استفاده کنندگان از این محصول، لیفتینگ صورت، شفاف شدن پوست و رفع غبغب طی بازه حدود 2 ماه و کاهش چروک از جمله رفع خط لبخند، رفع چروک پیشانی و چروک دور چشم در مدت زمان طولانی تر به دست می آید. در اینجا برای شما انواع پک های بادکش صورت را آماده کرده ایم. در ادامه نیز توضیحات کاملی راجع به کاپ های صورت، نحوه استفاده از آنها، و مشاوره برای خرید بادکش صورت و بدن قرار داده ایم.

خرید انواع بادکش صورت و بدن سیلیکونی

بادکش صورت و هرچیزی که نیاز است راجع به کاپ صورت بدانید

بادکش صورت چیست؟

بادکش صورت یک روش درمانی جایگزین و غیرتهاجمی است که از کاپ هایی مکنده برای تحریک پوست و ماهیچه‌ها استفاده می‌کند و بر روی صورت یا بدن قابل انجام است. این مکش باعث افزایش گردش خون می‌شود که ممکن است به کاهش گرفتگی عضلانی، بهبود ترمیم سلولی و سایر بازسازی‌ها وترمیم‌ها در بدن کمک کند. همچنین گفته می‌شود که جریان «qi» (که «چی» تلفظ می‌شود) را بهبود می‌بخشد. چی یک کلمه چینی به معنای نیروی حیات است.   ویدئو زیر شما را با بادکش صورت سیلیکونی آشنا میکند:

 

 
 

آیا بادکش ماساژ صورت همانند بادکش بدن است؟

هم‌ بله و هم خیر. اگرچه هردو آن‌ها بر پایه اصل ترمیم و بازسازی هستند، اما بادکش صورت و بدن به طور متفاوتی اجرا می‌شوند. کاپ های سیلیکونی مخصوص صورت معمولا کوچکتر و نرمتر هستند. آن‌ها برای کشیدن و جدا کردن آرام پوست از لایه‌های عمیق‌تر (بافت‌های پیوند) استفاده می‌شوند. این کار جریان خون را در ناحیه مورد درمان افزایش داده و پوست را جوان می‌کند بدون اینکه جای کاپ مخصوص بادکش روی پوست باقی بماند. آناندا امیلی ریس، متخصص تب سوزنی می‌گوید:

 به مرور زمان این عمل باعث بهبود رنگ چهره و کاهش خطوط و چین و چروک‌های ظریف می‌شود.

از طرف دیگر، بادکش بدن، در درجه اول برای کاهش درد استفاده می‌شود. گفته می‌شود اندازه، شکل و رنگِ رد ایجاد شده از کاپ بادکش، نشان دهنده میزان “سکون سلول ها” یا تجمع سلول‌های مرده در پوست است. جای کاپها، زمانی که سیستم لنفاوی شما شروع به پردازش سلول‌های مرده پوست می‌کند، محو می‌شوند.

بادکش صورت چگونه بر بهبود پوست اثر میکند؟

اثر مکش، خون را به ناحیه‌ی پوست زیر کاپ می‌کشد. این کار بافت اطراف را با خون تازه اشباع می‌کند و باعث تشکیل عروق خونی جدید می‌شود. بادکش همچنین باعث التهاب استریل می‌شود. التهاب استریل نوعی آسیب غیر بیماری زاست. در بادکش، این آسیب‌ها ناشی از ضربه‌های مکانیکی هستند. مکشِ خلاء مانند، لایه‌های مختلف بافت‌ها را ازهم جدا می‌کند و در نتیجه میکروتراما و پارگی ایجاد می‌کند. این کار یک پاسخ التهابی تحریک کننده ایجاد میکند و ناحیه آسیب دیده را با گلبول‌های سفید خون، پلاکت‌ها و سایر موارد کمکی بهبود دهنده پرمیکند.   مزایای کاپ صورت بر جوانسازی پوست

مزایای استفاده از کاپ ماساژ صورت سیلیکونی چیست؟

مشاهده شده است که بادکش صورت فواید زیر را به دنبال داشته است:

 1. افزایش گردش خون غنی از اکسیژن
 2. تقویت پوست و بافت‌های پیوندی
 3. تحریک سلول‌های مسئول تولید کلاژن
 4. رفع گرفتگی‌ها وفشار‌های عضلانی

به همین دلیل، گفته می‌شود بادکش صورت می‌تواند باعث:

 1. روشن شدن پوست
 2. به حداقل رساندن ظاهر زخم ها، خطوط ریز و چین و چروک
 3. سفت کردن پوست در نواحی چانه، خط فک، گردن، زیرچانه و غبغب
 4. کاهش پف صورت
 5. تنظیم تولید چربی پوست
 6. بهبود رسیدن مواد مغذی به پوست و جذب بهتر محصولات شود

 

آیا عوارض جانبی یا خطرات دیگری وجود دارد؟

اگرچه بادکش صورت به طور کلی بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود، اما عوارض جانبی جزئی محتمل هستند. آن‌ها معمولاً در طول انجام کار یا بلافاصله پس از آن رخ می‌دهند. علائمی که ممکن است به طور موقت تجربه کنید شامل:

 • سرگیجه
 • گیجی و منگی
 • حالت تهوع
 • عرق سرد

متخصصان طب سوزنی و پزشکی یکپارچه، توصیه می‌کنند که از بادکش صورت روی پوست آسیب دیده یا ملتهب استفاده نکنید. این مورد شامل جوش های فعال، بثورات، راش پوستی و زخم می‌شود.

آیا بادکش صورت کبودی باقی خواهد گذاشت؟

بادکش صورت نباید کبودی به جا بگذارد. با این حال، اگر کاپ برای مدت طولانی در یک نقطه بماند، ممکن است کبودی رخ دهد. تغییر رنگ پوست ممکن است در کمتر از پنج ثانیه رخ دهد، بنابراین مطمئن شوید که کاپ را دائما حرکت می‌دهید. با این وجود استفاده از این کاپ ها راحت بوده و در ادامه نحوه استفاده موثر از این کاپ ها قرارداده شده است.

نحوه حرکت بادکش ها بر روی صورت

راهنمای استفاده از کاپ صورت سیلیکونی

 1. صورت خود را بشویید و به آرامی خشک کنید.
 2. به آرامی صورتتان را با دستان خود ماساژ دهید تا گرفتگی‌ها و کشیدگی‌های اولیه از بین برود.
 3. اگرچه استفاده از روغن‌های صورت اختیاری می‌باشد، استفاده از یک لایه نازک روغن روی پوست ممکن است به کاهش خطر کبودی در حین حرکت بادکش‌ها کمک کند.
 4. با قراردادن یک کاپ کوچک روی چانه و اطراف دهان خود شروع کنید. بگذارید کاپ برای چند ثانیه در جای خود باقی بماند و سپس آن‌را به سمت بالا و به طرف یک نقطه جدید حرکت دهید.
 5. در صورت نیاز، مثلا زمانی که به پیشانی خود می‌رسید، کاپ های کوچکتر را با کاپ‎های بزرگتر تعویض کنید.
 6. این کار را تا زمانی ادامه دهید که با موفقیت تمام نواحی مورد نظر را بادکش کنید.
 7. اگر از روغن صورت استفاده کردید، صورت خود را تمیز کرده و خشک کنید. در غیر این صورت، از یک مشت آب گرم برای باز کردن منافذ پوست خود استفاده کنید.
 8. کار را با اجرای روتین زیبایی یا مراقبت از پوست خود ادامه دهید. گفته می‌شود بادکش صورت جذب محصولات ارایشی بهداشتی را افزایش می‌دهد، بنابراین اکنون زمان استفاده از آن‌ها است.

در صورتی که قصد یادگیری کامل و استفاده بدون هیچ گونه عوارض از کاپ های ماساژ صورت را دارید پیشنهاد میکنیم ویدئو نحوه استفاده از بادکش صورت را ببینید.   ممکن است بعد از اتمام کار متوجه قرمزی و سوزش جزئی شوید. این امر طبیعی است و باید ظرف چند ساعت فروکش کرده و برطرف شود. توصیه میشود عمل بادکش را شب‌ها انجام دهید تا هر گونه تحریک یا سوزشی که درپوست ایجاد می شود تا صبح برطرف شود. کاپ های کوچکتر روی نواحی حساس از جمله زیر چشم‌ها و ابروها، در امتداد بینی و ناحیه T و اطراف دهان بهترین عملکرد را دارند. کاپ های بزرگ‌تر روی نواحی بزرگتر و پهن تر پوست، مانند پیشانی، گونه‌ها و در امتداد فک، بهترین کارکرد را دارند.

آیا می‌توان از کاپ های ماساژ صورت در خانه استفاده کرد؟

پک های بادکش در خانه وجود دارند و استفاده از آنها با چند بار تمرین بسیار راحت است، اما ممکن است بعضی ها با انجام این عمل زیر نظر یک متخصص احساس راحتی بیشتری کنند.

برتری کاپ ماساژ صورت نسبت به بقیه روش های درمانی (بوتاکس،تزریق ژل و جراحی)

 

 • دائمی بودن اثر کاپ: اثر تزریق بوتاکس کوتاه مدت بوده و در صورتیکه همه چیز به خوبی پیش برود و فرد خوش شانسی باشید پس از حدود 6 ماه مجبور به تزریق مجدد بوتاکس هستید و باید این کار را هر 6 ماه یکبار تکرار نمایید. چه بسا پس از چند نوبت تزریق مشاهده کنید که دیگر بوتاکس برای رفع چروک تاثیر چندانی ندارد و عمق چروکها هم بیشتر شده است. تزریق ژل نیز حداکثر تا 18 ماه مانگار است و لازم است مجددا تکرار شود که این موضوع هزینه های زیادی به فرد تحمیل می کند.
 • نداشتن عوارض: در مورد بوتاکس؛ عوارضی مانند بروز ناهماهنگی در پوست صورت و صورت نامتقارن، افتادگی پلک، صورت بی احساس ( که در اثر عواملی مانند مهارت نداشتن متخصص تزریق بوتاکس، مواد اولیه نا مرغوب و مشکلات جسمی و حساسیت های پنهان فرد ممکن است بروز پیدا کند) در مورد تزریق ژل؛ گوله گوله شدن ژل، بروز عفونت، به وجود آمدن گرانولوم، آسیب دیدگی مویرگها از مواردی است که بعضا گزارش شده است که البته علت اصلی آن ناشی بودن فرد تزریق کننده و موارد نامرغوب می باشد. در مورد جراحی؛ باقی ماندن جای زخم، هماتوم یا خون مردگی آسیب رسان، ریزش مو، آسیب رسیدن به اعصاب از مواردی است که در صورتی که پزشک جراح از مهارت بالایی برخوردار نباشد احتمال بروز آن بالا می باشد.
 • هزینه پایین کاپ: هزینه خرید یک پک کاپ سیلیکونی حدود یک دهم انجام یک مرحله تزریق بوتاکس می باشد.
 • داشتن مزایای دیگر: مانند رفع افتادگی پوست، شفاف شدن پوست ، رفع غبغب و …

 

چه کاپی برای من مناسب است؟

ما برای شما انواع کاپ های سیلیکونی صورت را در پک های مختلف آماده کرده ایم و میتوانید با توجه به موارد استفاده خود از بین آنها انتخاب کنید.   انواع کاپ های صورت و بدن   معمولا از کاپ متوسط برای صورت و گردن و از کاپ بزرگ برای بدن استفاده میشود. همچنین بهتر است از کاپ کوچک برای نواحی حساس اطراف چشم لب استفاده کنید.

رضایت کاربران

رضایت کاربران (ویدئو)

هنوز در انتخاب بادکش صورت مورد نظر خود به نتیجه نرسیده اید؟

نگران نباشید، شما میتوانید برای گرفتن مشاوره تخصصی در خصوص انتخاب کاپ صورت و بدن و همین طور انواع روش های جوانسازی طبیعی پوست با ما در تماس باشید.

فهرست