راهنمای استفاده از سنگ ماساژ گواشا + آموزش ویدئویی

آموزش استفاده از گواشا بر صورت

همان طور که میدانید گواشا یک ابزار جوانسازی پوست است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است، ولی با وجود استقبال زیاد از سنگ ماساژ گواشا طی سالیان اخیر، تعداد کمی از استفده کنندگان به طرز صحیح استفاده از آن آگاه هستند، لذا بر آن شدیم تا در این مطلب، راهنما و نحوه ماساژ با این ابزار را برای شما عزیزان تشریح نماییم.

در این مطلب آموزش ویدئویی استفاده از گواشا برای نواحی مختلف صورت را برای شما آماده کرده ایم. در ادامه نیز روش های استفاده از بخش های مختلف هر نوع گواشا و همچنین کاربرد مخصوص هر قسمت برای صورت را توضیح داده ایم. در انتها نیز روتین استفاده از گواشا، توصیه ها و نکاتی برای استفاده و همچنین طرز تمیز کردن گواشا را آموزش داده ایم.

پس اگر قصد آموزش اصولی و بهینه از این ابزار معجزه آسا در زیبایی طبیعی صورت را دارید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

چگونه از گواشای خود استفاده کنیم؟

برخی نکات کلی در رابطه با استفاده از سنگ ماساژ گواشا:

 1. قبل از شروع، صورت و سنگ گواشا خود را با آب و صابون بشویید تا از تمیز بودن آنها اطمینان حاصل کنید، انتقال آلودگی به زیر پوست باعث ایجاد جوش و آکنه می شود.
 2. در صورت تمایل می‌توانید گواشا را برای چند ساعت در یخچال بگذارید تا اثر خنک کنندگی و تسکین دهندگی بیشتری روی پوست شما داشته باشد. سرد بودن گواشا بخصوص برای رفع پف اطراف چشم کمک کننده می باشد.
 3. پس از شستن و خشک کردن صورت با استفاده از سرم، روغن صورت یا مرطوب کننده دلخواه صورت خود را چرب نمایید. پوست شما باید توسط یکی از این محصولات لیز و لغزنده شود تا از ایجاد هرگونه تحریک توسط گواشا جلوگیری کند.
 4. گواشا را محکم و در حالت صحیح نگه دارید. قسمت منحنی ابزار باید انحناهای صورت شما را دربر بگیرد. مثلا قسمت مقعر با شعاع زیاد برای ماساژ گونه و گردن مناسب می باشد. یا قسمت فرو رفته برای چانه و خط فک.

انواع مختلف گواشا در کارایی شبیه به هم هستند، در ادامه به نحوه انجام ماساژ قسمت های مختلف صورت با این ابزار می پردازیم:

استفاده از بخش مقعر سنگ گواشا برای گونه ها و گردن و پیشانی

 1. با استفاده از قسمت مقعر و پهن تر ابزارتان کار را آغاز کنید. گواشا را روی یک سمت گردن خود که به خوبی چرب شده است،  گداشته و به آرامی به سمت پایین ماساژ دهید از فشار زیاد بر روی پوست خودداری کنید.
 2. این کار را چند بار تکرار کنید و همین کار را در سمت دیگر گردن خود نیز انجام دهید.
 3. حالا از پایین یک سمت گردن خود، شروع کنید و آن را به سمت بالا و فک خود بکشید.
 4. سپس به سمت جلوی گردن خود حرکت کنید و همان حرکت رو به بالا را انجام دهید. در اینجا فشار زیادی وارد نکنید، در غیر این صورت شروع به سرفه خواهید کرد.
 5. انحنای مقعر ابزارتان را در دست بگیرید و از مرکز صورتتان شروع به حرکت کنید تا گونه‌ها را ماساژ دهید. شما باید این کار را در چند خط موازی انجام دهید تا کل ناحیه را پوشش دهید.
 6. بخش مقعر کواشا را روی پیشانی‌تان قرار دهید و به آرامی آن را به سمت بالا بکشید. در حرکتی دیگر این قسمت را در مرکز پیشانی گذاشته و به آرامی به سمت شقیقه ها به صورت افقی ماساژ دهید.

آموزش استفاده از بخش مقعر سنگ گواشا

استفاده از بخش فرو رفته سنگ گواشا برای چانه و فک و ابروها

 1. سپس، با شکاف یا قسمت فرو رفته کوچکتر موجود در گواشا، شروع به ماساژ پوست از مرکز چانه در امتداد فک کنید.
 2. ابزار را در امتداد خط فک خود بکشید و به سمت پایین گوش‌های خود بروید. این کار را چند بار تکرار کنید و همین حرکت را در سمت دیگر نیز انجام دهید.
 3. از این بخش گواشا میتوانید برای ماساژ ضد افتادگی ابروها نیز استفاده نمایید.
 4. از دیگر کاربردهای بخش فرورفته گواشا ماساژ اطراف دهان می باشد، گواشا را در لبه دهان قرار داده و به آرامی به سمت لپ ها بکشید.

نحوه استفاده از بخش فرورفته گواشا

استفاده از بخش گرد سنگ گواشا برای اطراف چشم ها و ابروها

از انتهای گرد کوچک ابزار خود برای ماساژ ناحیه زیر چشم خود استفاده کنید و آن را به سمت شقیقه‌های خود بکشید.

آموزش استفاده از بخش گرد سنگ گواشا

استفاده از بخش محدب و دندانه دار سنگ گواشا برای خط اخم و خط خنده و چروک پیشانی

 1. قسمت دندانه دار برای بخش پنجه کلاغی یا خط اخم و خط خنده نیز مناسب است، بخش دندانه دار را به صورت جانبی روی پوست بکشید تا لبه های دندانه باعث خراش پوست نشود.
 2. بخش محدب یا بخش دندانه دار کواشا را روی پیشانی‌تان قرار دهید و به آرامی آن را به سمت رستنگاه مو بالا بکشید.
 3. بخش محدب یا بخش دندانه دار کواشا را روی خط اخم از سمت دهان به سمت گونه ها بکشید.

روش استفاده از بخش محدب یا دندانه دار گواشا

در نهایت، هنگامی که ماساژ تمام نواحی صورت خود را تمام کردید، در صورت نیاز، روتین مراقبت از پوست خود را اجرا کنید. بدین صورت که پوست را با آب و شوینده شسته و خشک نموده و سپس از مرطوب کننده یا آبرسان استفاده نمایید.

برای ماساژ با سنگ گواشا باید از کدام سرم یا روغن استفاده کرد؟

 • اگر از سنگ گواشا خود در روز استفاده می‌کنید، استفاده از سرم بهتر است زیرا سبک وزن است. و برخلاف روغن، پوست شما را چرب و چسبناک نمی‌کند. با وجود این که توصیه ما استفاده از سرم است، شما می‌توانید از هر چیزی که با پوستتان سازگارتر است استفاده کنید. ممکن است انتخابتان سرم، روغن صورت یا مرطوب‌کننده باشد.
 • اگر برای ماساژ صورت خود از روغن استفاده می کنید بهتر است این کار را شب انجام دهید، در غیر اینصورت قبل از بیرن روفتن از منزل صورت را شسته و خشک نموده و از ضد آفتاب استفاده نمایید.
 • اگر آکنه فعال دارید، می‌توانید از سرم شفاف‌کننده و روشن‌کننده استفاده کنید، زیرا حاوی گل مینا و گل سنجد است و با باکتری‌های مولد آکنه مبارزه می‌کند.
 • اگر به یک محصول ضد پیری نیاز دارید، می‌توانید از سرم رتینول و پپتید برای از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک هایتان استفاده کنید.
 • در صوتیکه گواشا را برای کاهش چروک استفاده می نمایید استفاده از روغن آرگان و روغن آوکادو راهکار مناسبی می باشد، برای اطراف چشم نیز میتوانید از روغن آوکادو استفاده نمایید.
 • در صورتی که از اسکار و جای جوش رنج می برید، روغن آرگان یک گزینه عالی است زیرا پوست صورت شما را تغذیه و آبرسانی می‌کند و در نتیجه جای زخم را کاهش می‌دهد.
 • اگر صورت شما معمولاً خشک و فاقد رطوبت است، سرم هیالوریک اسید یا روغن جوجوبا و روغن‌ بادام شیرین، آبرسانی فوری و قوی را به پوست شما ارائه می‌کند.
 • اگر از گواشا به عنوان بخشی از برنامه شبانه خود استفاده می‌کنید، می‌توانید از سرم بازسازی شب یا اکسیر صورت شب استفاده کنید. این محصولات با التیام بخشیدن و آبرسانی به پوست شما تمام کارها را در زمانی که شما در خواب عمیق هستید انجام می‌دهند.

 هر چند وقت یک بار از گواشا استفاده کنیم؟

توصیه می‌شود برای ایجاد و حفظ تاثیر، حداقل سه بار در هفته عمل گواشاتراپی صورت را انجام دهید. مدت زمان استفاده از گواشا 5 دقیقه در هر نوبت می باشد.

می‌توانید صبح‌ها برای کاهش پف‌کردگی یا شب‌ها، درست قبل از خواب، برای شل شدن عضلات صورتتان این کار را انجام دهید.

در صورتیکه از کاپ سیلیکونی ماساز صورت نیز استفاده میکنید، 1 بار در هفته از کاپ صورت و 2 بار در هفته از گواشا استفاده نمایید.

در هر صورت بهتر است ماساژ اطراف چشم را با فقط با گواشا انجام دهید زیرا این وسیله ایمن ترین ابزار برای اطراف چشم می باشد.

 چگونه گواشا خود را تمیز کنیم؟

تمیز کردن سنگ گواشا بسیار مهم است. یک ابزار کثیف می‌تواند مشکلات پوستی متعددی مانند آکنه، چرب شدن پوست، جوش و غیره ایجاد کند. برای اطمینان از تمیز بودن ابزار، توصیه می‌کنیم قبل و بعد از هر بار استفاده از یک حوله نرم برای پاک کردن آن استفاده کنید.

برای پاکسازی عمیق‌تر، می‌توانید حوله را در مقداری آب صابون (آب + مایع پاک‌کننده)‌ فرو کنید و سپس به آرامی ابزار خود را پاک کنید. با این کار باکتری‌های تجمع یافته روی سنگ شما ازبین می‌روند. از آب داغ استفاده نکنید زیرا می تواند به سنگ‌ها و ابزار شما آسیب برساند. قبل از اینکه گواشا را دوباره در جعبه خود قرار دهید، مطمئن شوید که کاملاً خشک شده است.

نکات تمیزکردن و نگه داری از سنگ گواشا

هشدارها در هنگام استفاده از سنگ ماساژ گواشا

 • از آنجایی که ابزار Gua Sha شما از سنگ‌های نیمه قیمتی ساخته شده است، شکننده است. انداختن آن می‌تواند به کریستال‌های موجود در آن آسیب برساند، بسیار مهم است که از گواشای خود با دقت بسیار زیادی نگهداری کنید .می‌توانید ابزار خود را در مکانی خشک نگهداری کنید. حتی می‌توانید آن را در یخچال (یا یخچال آرایشی) نگهداری کنید تا اثر خنک‌کنندگی بیشتری داشته باشد.
 • به هنگام استفاده از گواشا برروي گردن در ناحیه زیر گوش به دليل نزديك بودن شريان هاي اصلي به پوست فشار ماساژ را کاهش دهید.
 • مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که از استفاده از گواشا خود بر روی پوست خشک خودداری کنید زیرا منجر به قرمزی و سوزش می‌شود. پس حتما قبل از شروع ماساژ پوست را چرب و لغزنده نمایید.
 • مراقب باشید در صورتی که بخشی از گواشا به دلیل شکستگی یا لب پر شدن داری لبه تیز باشد از آن قسمت استفاده نکنید.
 • در صورت انجام جراحی صورت، تزریق چربی و نظایر آن، قبل از استفاده از گواشا با پزشک خود مشورت کنید، ممکن است پزشک شما توصیه نماید استفاده از گواشا بر روی آن بخش از صورت با مدتی به تاخیر اندازید.
 • در نظر داشته باشید که گواشا یک ابزار شخصی است پس نباید آن را برای استفاده به دیگران امانت بدهید.

جمع بندی

در این نوشته سعی کردیم به صورت خلاصه مهترین نکات استفاده از گواشا را برای شما عزیزان تشریح نماییم، اگر سوال یا نظری داشته باشید، خوشحال می شویم با ما در میان بگذارید.

اگر قصد خرید گواشا را دارید و یا میخواهید بیشتر با انواع آن آشنا شوید ما در مطلب خرید انواع گواشا بهترین و کاربردی ترین مدل های گواشا را برای شما عزیزان مهیا کرده ایم.

محصولات پر فروش

مقالات پیشنهادی
محصولات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست