فرم دهی صورت در خانه | مقایسه جامع روش های فرم دهی طبیعی با تهاجمی

فرم دهی صورت در خانه

همه ما ساعتهای بی شماری را در جستجوی راه هایی برای به دست آوردن ظاهر جذاب‌تر، دور کمر باریکتر، بازوها و پاهای کشیده همانند مدل‌ها صرف می‌کنیم. اما به ندرت متوجه این نکته می شویم که این چهره ما است که اولین برداشت را ایجاد میکند. اگر صورت شما دارای چین و چروک و افتادگی پوست است، داشتن این هیکل عالی چه فایده ای دارد؟

یکی از فاکتورهای جذابیت چهره صورت خوش فرم می باشد، هر چند این خصیصه تا حدی جنبه ارثی دارد، اما خبر خوب این است که روش های زیادی برای فرم دهی صورت و خوش فرم شدن آن وجود دارد.

اما مشکل اینجاست که این روش ها بسیار متنوع و متفاوت هستند. آنها تفاوت های فاحشی از نظر تاثیرگذاری، عوارض و هزینه دارند و از طرفی مرجع مناسبی برای آگاهی از این تفاوت ها وجود ندارد.

در این نوشته سعی کرده ایم تا اطلاعات جامعی را تدوین نماییم تا به شما عزیزان برای شناخت صحیح این روش ها و آگاهی از کاربردها، فواید و عوارض آنها کمک نماید.

 

انواع فرم دهی صورت: روش های طبیعی در مقابل روش های تهاجمی

در بررسی روش های فرم دهی صورت متوجه می شویم که این روش ها در در 2 دسته بندی کلی قرار می‌گیرد : روش های تهاجمی و روش های غیر تهاجمی.

برخی از روش‌ها اصطلاحاً روش‌های تهاجمی هستند یعنی در آن روش کسی که کار فرم دهی صورت را انجام میدهد با دست بردن به زیر لایه های پوست باعث تغییراتی در صورت ما میشود، برای مثال می توان به جراحی صورت ،بوتاکس، تزریق ژل یا چربی و موارد مثل این اشاره کرد این روش ها به روش های تهاجمی معروف هستند.

در مقابل اینها روشهایی هستند که نیازی به مداخله در بافت های زیر پوست نداشته و با تکنیکهای مثل ماساژ صورت یا استفاده از ماسک ها و مواردی از این قبیل سعی دارند که فرم دهی صورت را انجام بدهد به این روشها روش های غیر تهاجمی یا روش های طبیعی گفته می شود.

اگر به صورت خیلی خلاصه بخواهیم این دو شیوه را با هم مقایسه کنیم باید بگوییم که شیوه های تهاجمی معمولاً سریعتر جواب می‌دهند و ما را زودتر به خواسته مان می رسانند اما عوارض آنها در حالت کلی بیشتر است. از طرفی هزینه روشهای تهاجی  هم خیلی بیشتر است.

موضوع بعدی این است که مدت ماندگاری روش‌های تهاجمی معمولاً خیلی طولانی نیست برای مثال تزریق چربی حدود شش ماه و تزریق ژل حدود 1 سال دوام دارد یا بوتاکس حدود شش ماه دوام دارد و ما مجبور هستیم هر شش ماه یا یک سال مجدداً این روش‌ها را تکرار کنیم.همچنین بعضی از تکنیک ها مثل بوتاکس هر بار که انجام داده می شود اثربخشی کمتری از دفعات قبلی دارد.

اما اثر روشهای طبیعی دائمی هست و ما میتونیم به صورت مستمر این روش‌ها را انجام داده و از نتایج آن بهره مند شویم. به صورت کلی این بستگی به سلیقه و روحیات شما دارد که از کدوم یکی از این روش ها استفاده کنید. آیا به دنبال روشهای کوتاه مدت و پرهزینه هستید یا روشهای دایمی و بلندمدت با هزینه کم.

 

روش های تهاجمی فرم دهی صورت و مزایا و عوارض آن ها

در ادامه به معرفی پرکاربردترین روشهای فرم دهی تهاجمی می پرداریم:

فرم دهی با پروتز

یکی از روش‌های فرم دهی صورت قرار دادن پروتز در زیر پوست می باشد، پروتز یک جسم خارجی معمولاً از ماده سیلیکونی جامد یا پلی اتیلن می‌باشد که جراح آن را در قسمت‌های چانه، گونه و یا فک قرار می‌دهد. با قرار دادن این قطعه حالت صورت در آن ناحیه تغییر کرده و به فرم دلخواه در می آید. کاشت پروتز به درمان عدم قرینگی فک و صورت و فرم دهی چانه و فک کمک میکند.

برای انجام این کارجراح با برش های کوچکی روی پوست این پروتز را زیر پوست قرار داده و سپس محل برش را بخیه میزند این پروتزها معمولاً دائمی هستند، از عوارض این روش احتمال بروز التهاب و عفونت در اثر استفاده از پروتز و یا محیط آلوده می باشد.

برای انجام این عمل با توجه به طولانی بودن دوره نقاهت لازم است چند هفته مرخصی بگیرید و از انجام تمرینات ورزشی و شنا خودداری نمایید، ممکن است لازم باشد جراح لوله کوچکی برای تخلیه مایع و خون اضافی جمع شده زیر پوست قرار دهد.

همانطور که گفته شد، پروتز ها معمولاً یا از جنس پلی اتیلن هستند و یا از جنس سیلیکون، پروتز های پلی اتیلن از تنوع بیشتری برخوردار بوده و قابلیت شکل‌دهی آنها بیشتر است با این وجود به دلیل استفاده و کاشت آسان، پروتزهای سیلیکونی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

برای برجسته سازی گونه معمولاً پروتز از جنس پلی اتیلن بهتر جواب می دهد مزیت فرم دهی صورت با پروتز ماندگاری بیشتر این روش نسبت به روش های غیر جراحی مانند تزریق ژل یا زاویه سازی با نخ می باشد.

فرم دهی با پروتز

 

فرم دهی با جراحی صورت

در این روش برخلاف روش های دیگر ماده ای به بدن تزریق نمی شود و جسم خارجی زیر پوست گذاشته نمی‌شود. بلکه قسمتی از استخوان صورت برای مثال استخوان فک برش داده می شود. نیاز به بیهوشی عمومی و دوره ریکاوری طولانی می باشد این تکنیک یکی از سخت‌ترین روش‌های فرم دهی صورت می باشد.

در این روش، جراح یک برش کوچک در چانه یا زیر دهان ایجاد می کند و با استفاده از ابزار ها استخوان اضافه را خارج می کند این تکنیک  دارای عوارض زیر می باشد:

 • جویدن غذا تا چندین هفته برای فرد سخت خواهد بود و لازم است از مایعات استفاده کند.
 • محل درمان تاچند هفته متورم خواهد بود.
 • احتمال بروز عفونت وجود دارد.
 • هزینه آن نسبت به سایر روشها بسیار بالا می باشد.

فرم دهی با جراحی صورت

 

فرم دهی با نخ

فرم دهی صورت با نخ لیفت در این روش جراح با قرار دادن نخ در زیر پوست و محکم کردن آن افتادگی پوست را رفع می کند این روش فقط برای رفع افتادگی پوست کاربرد دارد.

مدت زمان این روش بسته به تعداد نخ های مورد نیاز انجام این عمل بین ۱ الی ۲ ساعت طول می‌کشد  و نتایج آن 3 الی 4 ماه بعد مشخص می گردد.

در فرم دهی صورت با نخ ابتدا سوراخ در صورت ایجاد می‌شود و از طریق آن ها در مکان مورد نظر نخ ها قرار داده می‌شوند این نخ جذبی بوده و بعد از حدود ۶ ماه جذب بدن می‌شوند بنابراین لازم است که تقریباً هر یک سال یک بار این عمل تکرار شود بعد از عمل لازم است بیمار چند روز در خانه استراحت نماید.

از عوارض این روش احتمال بروز عفونت به دلیل استفاده از نخ های آلوده و برخی از عوارض جانبی دیگر می باشد.

 

فرم دهی با نخ

 

تزریق ژل و چربی برای فرم دهی صورت

در روش فرم دهی صورت با تزریق ژل، ژل هیالورونیک اسید که در بافت های بدن هم یافت می شود به وسیله سرنگ به زیر پوست تزریق میشود این ژل ها به دلیل خاصیت تجزیه پذیری تقریباً بی خطر هستند به این معنی که بعد از مدتی تجزیه می شوند و توسط بدن دفع می شود.

این تکنیک بیشتر برای برجسته کردن گونه ها به کار می رود برخی از ژل ها مواد بی حس کننده دارند که باعث کاهش درد در ناحیه تزریق می شود اصلی ترین مشکل این روش این است که بعد از حدود شش ماه یا یک سال معمولاً پروتز جذب بدن شده و نیاز است دوباره تکرار شود.

روش فرم دهی صورت با تزریق چربی بسیار شبیه تزریق ژل هیالورونیک اسید می باشد اما تفاوت آن در این است که این چربی معمولاً از ناحیه شکم و یا ران متقاضی گرفته می‌شود و پس از اعمال تغییرات مجدداً به ناحیه چانه یا فک بیمار تزریق می شود.

مزیت این روش این است که چون از چربی خود بیمار استفاده شده ایمنی بالایی داشته و احتمال حساسیت کم است، اما عیب آن این است که بدن با سرعت بیشتری این چربی را جذب می‌کند و ممکن است کمتر از 6 ماه بعد نیاز باشد دوباره تزریق چربی انجام شود.

از دیگر عوارض این روش احتمال بروز عفونت یا التهاب می باشد. مزیت این روش نسبت به جراحی هزینه کمتر، عدم برش پوست عدم استفاده از داروی بیهوشی و احتمال کمتر عفونت و کاهش زمان نقاهت می‌باشد.

 

تزریق ژل و چربی برای فرم دهی صورت

 

رفع چین و چروک با بوتاکس

ماده بوتاکس، فرمی از سموم تولید شده توسط باکتری بوتولینوم می باشد. تزریق این سم به محل اتصال عضله و عصب باعث می‌شود که عضله فلج شده و از عصب فرمان نگرفته و منقبض نشود. منقبض نشده ماهیچه ها باعث کاهش حالت چروک در پوست ازجمه خط اخم می گردد، در واقع اصلی ترین کاربرد بوتاکس کاهش چین و چروک صورت می باشد.

تکنیک تزریق بوتاکس فقط برای رفع چروک صورت کاربرد ندارد یکی از کاربردهای این روش فرم دهی فک می باشد ممکن است عضلات فک به دلیل جویدن بیش از حد و یا دندان قروچه کردن در شب ها زیادی رشد کنند و باعث شود که فکر ما به صورت مربعی دیده شود.

در این روش عضلات با استفاده از سم بوتولیسم و یا در واقع تزریق بوتاکس شل میشود. این کار عضله را ضعیف می کند که به نوبه خود باعث کاهش حجم عضله فک و کاهش  ظاهر مربعی شکل فک می گردد. این تکنیک نیز یک روش غیر جراحی می باشد که تاثیر آن حدود یک ماه بعد از درمان دیده می شود.

 

رفع چین و چروک با بوتاکس

 

روش های طبیعی فرم دهی صورت

در ادامه روش های طبیعی فرم دهی صورت را بررسی میکنیم. برخی از این روش ها رو میتوان حتی در خانه اجرا کرد.

 

فرم دهی صورت با امواج رادیویی

در این روش که به ان هایفوتراپی هم گفته می شود، امواج رادیویی به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ می‌کند و با تحریک کردن پوست باعث تولید بیشتر کلاژن می گردد. این عمل باعث کاهش افتادگی و شلی پوست و تا حدی کاهش چین و چروک پوست می شود.

در این روش یک ژل خنک کننده روی پوست اعمال شده و میله رادیوفرکانس بر روی پوست قرار گرفته و انرژی را به لایه های عمیق تر پوست ارسال می‌کند ممکن است پوست کمی قرمز شود اما در عرض سه روز بهبود می یابد.

نواحی که با هایفو تراپی قابل درمان میباشند عبارتند از: گونه ها، بخش پیشانی، چانه و گردن.

 

فرم دهی صورت با امواج رادیویی

 

فرم دهی صورت با یوگا یا ورزش صورت (قابل اجرا در خانه)

امروزه از ورزش های صورت یا یوگای صورت به عنوان یکی از بهترین روشهای فرم دهی صورت و جوانسازی پوست نام برده می شود. یوگای صورت در واقع یک سری تمرینات صورت است که باعث تقویت عضلات و حجم دهی و رفع افتادگی آنها می شود. همه ما این ماهیچه های ریز و ظریف را در صورت خود داریم.

فرم دهی صورت با یوگا یا ورزش صورت

 

آیا تمرین یوگای صورت واقعاً کارایی دارد؟

متأسفانه، مطالعات زیادی در مورد اثر یوگای صورت انجام نشده اند. شاید برای اینکه مبارزه با چین و چروک چندان اهمیتی برای دانشمندان ندارد. با این حال، این روش در حال گسترش است و چند مطالعه منتشر شده در سال گذشته نتایج امیدوار کننده‌ای را نشان داده است.

در مطالعه اول، گروهی از افراد 40 تا 65 ساله با تمرینهای قوی سازی عضلانی صورت آموزش دیدند و به آنها آموزش داده شد که هر روز تمرینات را به مدت 30 دقیقه انجام دهند. پس از هشت هفته، عکس‌های قبل و بعد از تمرینها با استفاده از  Merz-Carruthers Facial Aging Photo scales  ارزیابی شدند. هنگامی که با عکسهای پایه مقایسه شد، بهبود برجستگی گونه را نشان می داد و میانگین سن تخمینی شرکت‌کنندگان را به طور قابل توجهی کمتر نشان می داد.

در مطالعه دوم سعی شد تا صورت شرکت کنندگان با دستگاه سونوگرافی و لیزر برای اندازه‌گیری سطح صورت و ضخامت عضلات مورد ارزیابی قرار گیرد و خطای انسانی از معادله خارج شود. شرکت کنندگان در طی هشت هفته از دستگاه POA (نوعی وسیله ورزش صورت ژاپنی) به مدت 30 ثانیه در روز و هر روز استفاده کردند. یافته ها مشابه مطالعه قبلی بود، از این نظر که ضخامت عضلات صورت افزایش می یابد. این امر می تواند دلیل کافی برای تمرین یوگای صورت علاوه بر ضد پیری باشد که فواید سلامتی بسیاری برای ورزش‌های صورت وجود دارند.

چرا باید یوگای صورت را تمرین کنید؟

فواید جسمی بی شماری برای یوگا وجود دارند، به همین دلیل تمرینات صورت اغلب در برنامه های بهبودی برای افرادی که از فلج عضلات صورت رنج می برند توصیه می شوند.  یوگای صورت  ساز وکاری برای تقویت مجدد سیستم عصبی عضلانی صورت است. ورزشهای صورت علاوه بر کمک به جوانسازی پوست، به مسائل بهداشتی کمک شایانی می کند مانند:

 • گردن درد
 • اختلال TMJ
 • خرناس
 • سردرد
 • مشکلات گفتاری

 

فرم دهی صورت با بادکش صورت (روش پیشنهادی فرم دهی صورت در خانه)

ترکیب ماساژ با مکش که با آن اندرمولوژی گفته می‌شود یکی از تکنیک های بسیار اثرگذار و ایمن برای ماساژ صورت می باشد، استفاده از کاپ یا بادکش سیلیکونی برای فرم دهی صورت طی سال‌های اخیر با استقبال زیادی مواجه  شده است. این تجهیزات هم در سالن های زیبایی قابل استفاده می باشند و هم به صورت خانگی.

بادکش صورت از طریق افزایش گردش خون در بافت پوست و خونرسانی بهتر باعث تحریک تولید کلاژن می گردد این موضوع باعث کاهش چین و چروک، تقویت عضلات صورت و رفع شل بودن و افتادگی پوست می گردد.

نحوه استفاده آن به این صورت است که باید ابتدا صورت شسته و خشک شده و سپس ترجیحا با روغن آرگان چرب شود و به مدت ۵ دقیقه کل صورت ماساژ داده شود این کار در هفته یک تا دو بار قابل انجام است.

بهتر است ماساژ با کاپ پیش از 2 بار در هفته و هر بار بیش از 5 دقیقه انجام نشود چون استفاده بیشتر باعث می شود که پوست فرصت کلاژن‌سازی پیدا نکند، معمولاً نتایج طی دو الی سه ماه به دست می آید طی یکی دو ماه اول لیفت شدن پوست و رفع افتادگی آن و شفافیت پوست و رفع غبغب حاصل می‌شود و در ماه‌های بعدی چروک هم به مرور کمتر می شود.

از عوارض این روش می توان به احتمال بروز سرخی و کبودی صورت اشاره کرد که معمولاً طی یکی دو روز رفع می شود. از دیگر کاربردهای کاپ ماساژ صورت کاهش چربی اطراف شکم با استفاده از کاپ مخصوص بدن و همچنین کاهش سلولیت ران و باسن می باشد.

جهت آشنایی با تمام خواص این محصول و یا تهیه آن، میتوانید به صفحه خرید بادکش صورت مراجعه کنید.

 

فرم دهی صورت با بادکش صورت

 

فرم دهی صورت با سنگ ماساژ گواشا (از بهترین راهکارهای فرم دهی صورت در خانه)

ماساژ با سنگ گواشا یکی از تکنیکهای قدیمی است که ریشه در طب سنتی چینی دارند در این روش لبه یک سنگ صیقلی با زاویه 45 درجه روی پوست کشیده می‌شود که باعث افزایش خونرسانی به بافت پوست و همچنین کمک به تخلیه جریان لنفاوی می گردد.

این تکنیک نیز مانند کاپ سیلیکونی باعث کاهش چروک صورت و رفع افتادگی آن می‌شود، گواشا ایمن ترین ابزار برای ماساژ صورت و مخصوصاً ماساژ اطراف چشم می باشد، همانگونه که می دانیم پوست اطراف چشم بسیار نازک بوده و نیاز به مراقبت ویژه ای دارد ماساژ اطراف چشم با دست ممکن است باعث لایه برداری بیش از حد یا کشیدگی پوست این ناحیه شود لذا استفاده از گواشا برای این قسمت توصیه می‌شود .

گواشا را می‌توان در هفته سه الی چهار بار استفاده نمود و هر نوبت پنج دقیقه برای کل صورت، با گواشا می توان علاوه بر صورت برای نواحی مانند گردن شانه ها دست ها پاها نیز می توان استفاده نمود.

برای آشنایی بیشتر توصیه میکنیم مطلب سنگ ماساژ گواشا را مطالعه کنید.

 

سنگ ماساژ گواشا

 

فرم دهی صورت با رولرها (روش جایگزین خانگی)

جیدرولر یک وسیله ماساژ صورت می باشد که دو سر آن غلتک های کوچکی برای غلتاندن روی پوست وصل شده است، از جید رولر با هدف کاهش پف و تیرگی و چروک اطراف چشم ها و کاهش چروک پیشانی و همینطور کمک به پوست برای جذب بهتر و بیشتر کرمها و سرم های پوست استفاده می شود.

این وسیله نیز مانند گواشا و کاپ یک ابزار ایمن و کم خطر و غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست میباشد و تقریبا می شود گفت هیچ عوارضی برای پوست ندارد.

هرچند نام جید رولر به اسم عام ماساژورهای غلطکی صورت تبدیل شده است اما باید بدانیم که درصد بسیار ناچیزی از جیدرولرهای موجود در بازار از از سنگ جید (یشم) اصل ساخته شده اند، جیدرولر ها بسته به نوع سنگ آن اسامی مختلفی دارند که عبارتند از آمیتیست رولر، کوارتز رولر و رولر آونتورین.

معمولا جید رولرهای ارزان قیمت از پلاستیک فشرده و یا سنگ های ارزان قیمت رنگ شده ساخته می شوند، استفاده از این رولرهای متفرقه علاوه بر عوارض احتمالی مانند بروز حساسیت یا آلودگی شیمیایی پوست، تاثیرگذاری کمتری نیز نسبت به جیدرولر های اصل دارند.

جهت تهیه جیدرولر میتوانید از صفحه خرید جیدرولر اقدام نمایید.

 

مزایا رولر صورت

 

فرم دهی با کرم ها و ماسک ها (موقت)

از دیگر روشهای فرم دهی صورت استفاده از کرم ها و یا انواع ماسک های خانگی و شرکتی می باشد، هرچند در تبلیغات این نوع کرم ها ادعا شده است که باعث کاهش چروک و یا رفع افتادگی پوست می شود اما طبق تجارب استفاده کنندگان این نتایج موقتی بوده و به محض قطع کردن کرم یا ماسک مجددا پوست به حالت اولیه خود برمی گردد.

کارکرد اصلی سرم ها و یا کرم ها و یا ماسک ها تغذیه پوست می باشد به طور مثال سرم ویتامین سی با تغذیه پوست و کمک به کلاژن سازی در بلندمدت باعث کاهش چروک ها و افتادگی و شفاف شدن پوست می شود.

فرم دهی با کرم ها و ماسک ها

 

خلاصه مقایسه روش های مختلف فرم دهی صورت

در این جدول به صورت خلاصه ویژگی ها و فواید و عوارض هر روش ذکر شده است:

شرح روشکاربردمدت زمان نتیجه دهیمدت زمان ماندگارینقاط قوتعوارض و نقاط ضعف
پروتزفرم دهی گونه و فک و چانهفوریتقریبا دائمیدائمی بودن نتایجفقط برای فرم دهی یک قسمت، وجود جسم خارجی، احتمال عفونت یا التهاب، هزینه بالا
جراحی صورتفرم دهی گونه و فک و چانهفوریدائمیدائمی بودن نتایجفقط برای فرم دهی یک قسمت، سختی عمل، بیهوشی عمومی،  نقاهت طولانی، هزینه بسیار بالا
نخ گذاریرفع افتادگی صورت31 سالفقط برای افتادگی، احتمال عفونت یا التهاب، موقتی بودن نتایج
تزریق ژلفرم دهی چانه و گونه رفع چروک عمیق1 سال1 سالهزینه کمتر از پروتزفقط برای فرم دهی یک قسمت و رفع چروک عمیق، موقتی بودن نتایج، بروز درد و ناراحتی
تزریق چربیفرم دهی چانه و گونه رفع چروک عمیق1 سال6 ماههزینه کمتر از پروتز خطر کمتر عفونت نسبته به تزریق ژلفقط برای فرم دهی یک قسمت و رفع چروک عمیق، موقتی بودن نتایج
بوتاکسرفع چروک فرم دهی فک1 الی 2 ماه بعد6 ماهموثرترین روش برای رفع چروکفقط برای رفع چروک و فرم فک، احتمال آسیب دیدن بافت صورت، موقتی بودن نتایج، کاهش اثربخشی در دفعات بعدی
هایفو تراپیلیفت صورت از جمله گونه ها، چانه و فک2 الی 3 ماهکمتر از 1 سالعوارض کم هزینه کمتر از جراحیبهبود متوسط در لیفت و چروک مناسب برای افتادگی کم
ماساژ با کاپ ماساژرفع چروک کل نواحی صورت رفع افتادگی صورت شفاف شدن پوست2 الی 4 ماهتقریبا دائمیدارای چندین کاربرد (برجستگی گونه، رفع چروک، لیفت، شفافیت، رفع غبغب و …) هزینه کم عوارض بسیار کمنیاز به انجام دائمی ماساژ (5 دقیقه در هفته)
ماساژ با گواشامانند کاپمانند کاپمانند کاپمانند کاپ بهترین و ایمن ترین وسیله برای ماساژ اطراف چشممانند کاپ
ماساژ با جیدرولررفع چروک و تیرگی و پف اطراف چشم جذب سرم ها و کرم ها2 الی 4 ماهتقریبا دائمیبسیار ایمن و غیر تهاجمیکاربرد محدود برای اطراف چشم

 

جمع بندی

در پایان باید گفت که انتخاب روش مناسب برای فرم دهی بستگی به این موارد دارد:

 • هدف شما از فرم دهی صورت چیست؟
 • کدام بخش ها را می خواهید فرم دهی و سازی کنید؟ فقط یک مشکل خاص را می خواهید رفع کنید یا در نظر دارید کل صورت را جوانسازی کنید؟
 • چقدر هزینه حاضرید برای این کار پرداخت کنید؟
 • ترجیح شما روش های طبیعی و دائمی هستید یا روش‌های تهاجمی ولی پر ریسک؟

اگر فقط فرم دهی یک بخش از صورت برای شما مهم است و می خواهید سریع به نتیجه رسیده و خیال خودتان را راحت کنید شاید جراحی و یا فرم دهی با پروتز برای شما راهکار مناسبی باشد.

اما اگر می‌خواهید پیری پوست خود را به تأخیر اندازید و چهره خود را چندین سال جوان تر کنید و همزمان چندین نتیجه را با هم بگیرید، به شما ماساژ صورت با بادکش صورت و گواشا را توصیه می کنیم.

استفاده از کاپ و گواشا باعث حصول همه این نتایج به صورت یکجا می شود:  .

برجستگی گونه ها، رفع افتادگی پوست، رفع چروک پیشانی و چروک اطراف چشم، رفع خط خنده، رفع خط اخم، رفع غبغب کوچک شدن منافذ پوست، به شرط اینکه حوصله داشته باشید و در هفته 5 دقیقه صورت خود را با کاپ یا گواشا ماساژ دهید.

محصولات پر فروش

مقالات پیشنهادی
محصولات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست